۸ مرداد ۱۳۹۹ | تعداد بازدید : 203

برگزاری مجازی مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد تصویب شد / ظرفیت ۱۰ هزار نفری برای پذیرش دانشجوی دکتری
رییس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد با اشاره به ظرفیت ۱۰ هزار نفری برای پذیرش دانشجوی دکتری گفت: برگزاری مجازی مصاحبه دکتری در جلسه اخیر شورای سنجش و پذیرش دانشجو تصویب شد.
 
 
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد، بهروز طهماسب کاظمی رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی از آمادگی این دانشگاه برای برگزاری مصاحبه داوطلبان دکتری به صورت مجازی خبر داد و گفت: در جلسه اخیر شورای سنجش و پذیرش دانشجو، برگزاری آزمون مصاحبه به صورت مجازی تصویب شد، اما هنوز به ما ابلاغ نشده و در صورتی که به ما ابلاغ شود، امکانات مصاحبه داوطلبان دکتری به صورت مجازی فراهم شده و در حال حاضر در حال چک نهایی است.

وی افزود: در صورتی که بنا بر مصاحبه مجازی باشد، براساس یک تقویم زمانی از طریق سامانه تاریخ مشخصی را برای هر داوطلب اعلام خواهیم کرد تا در جلسه مصاحبه مجازی حضور یابند.

رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی درباره آمار ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع دکتری برای سال تحصیلی جدید، تصریح کرد: امسال ظرفیت پذیرش دوره دکتری حدود ۱۰ هزار نفر در رشته گرایش‌های مختلف است که با سال‌های قبل تفاوت قابل ملاحظه‌ای در آمار پذیرش نداریم.

کاظمی در ادامه خاطرنشان کرد: به همان میزانی که به دانشگاه آزاد اسلامی ماموریت داده شود، به همان میزان با کیفیت متفاوت، هوشمندانه‌تر و هدف‌مند‌تر نیروی متخصص برای رفع نیاز‌های کشور تربیت می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه حدود سه هفته بعد از برگزاری آزمون دکتری امکان اعلام نتایج از طریق سازمان سنجش وجود دارد، گفت: در همین زمان، فرصت انتخاب رشته در دانشگاه آزاد همزمان با سایر زیرنظام‌ها به وجود خواهد آمد.

رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه داوطلبان رزومه علمی خود را هر چه زودتر تکمیل و آماده کنند، افزود: از داوطلبان دوره دکتری درخواست می‌کنیم، مستندات و سوابق آموزشی و پژوهشی خود را از همین حالا آماده کنند؛ به طور مثال اگر قرار است داوطلبان سوابق را از واحد‌های دانشگاهی خود و یا نشریات بگیرند، هرچه سریع‌تر اقدام کنند.
 
وی در پایان تصریح کرد: امسال نیز به دلیل شرایط کرونا در کشور، سامانه‌ای برای بارگذاری سوابق آموزشی و پژوهشی داوطلبان در نظر گرفته شده و داوران ما سوابق را از طریق این سامانه بررسی خواهند کرد.