۱۴ آذر ۱۳۹۷ | تعداد بازدید : 1380

قابل توجه داوطلبان متقاضي شركت درآزمون كارشناسي به پزشكي سال تحصيلي 99-1398

همه چیز در مورد آزمون لیسانی به پزشکی
قابل توجه داوطلبان متقاضي شركت درآزمون كارشناسي به پزشكي سال تحصيلي 99-1398
ثبت نام اينترنتي داوطلبان آزمون لیسانس به پزشکی:
از 1 دي‌ماه 1397 لغايت 1 بهمن ماه 1397
تاريخ آزمون كتبي:
روز پنجشنبه 9 اسفندماه 1397


آزمون كارشناسي به پزشكي

1- آيا ترميم معدل براي داوطلباني كه معدل ديپلم متوسطه آنها كمتراز 18 است امكان پذير مي باشد؟
 پاسخ: با توجه به اينكه تاريخ معدل كارشناسي بايد بعداز معدل ديپلم باشد. لذا ترميم معدل ديپلم امكانپذير نمي باشد.
2- متقاضي آزمون ليسانس به پزشكي مي باشم جهت ثبت نام واسكن فايل مشكل فني در ارسال مدارك دارم.
پاسخ: در صورت بروز مشكل در ارسال مدارك با كارشناس فني تماس بگيريد. شماره تماس: 81634062  
3-منابع آزمون كارشناسي به پزشكي واحتساب ضرايب (سوالات جامعه شناسي وجنين ) به چه صورت است؟ 
پاسخ: جدول منابع ازمون فوق در سايت معاونت آموزشي در قسمت اطلاعيه ها اعلام گرديده است.
4- متقاضي آزمون كارشناسي به پزشكي هستم از آنجائيكه در حال گذراندن طرح مي باشم هيچگونه مدركي از اداره دانش اموختگان نميتوانم دريافت كنم.
پاسخ: داوطلب مي توانند از آموزش دانشگاه محل تحصيل كارشناسي درخواست گواهي فارغ التحصيلي همراه معدل كل و تاريخ فراغت از تحصيل نمايد و دانشگاه مربوطه به صورت محرمانه و اتوماسيوني براي معاونت آموزشي دانشگاه علوم پزشكي تهران ارسال نمايند.
5- دارنده مدال نقره هستم آيا جهت پذيرش در رشته پزشكي از مقطع كارشناسي از آزمون كتبي معاف هستم؟
پاسخ: خير دارندگان مدال طلاي المپيادهاي دانش آموزي از آزمون كتبي معاف مي‌باشند و بدون شركت در آزمون كتبي صرفا با شركت در آزمون مصاحبه و ارزيابي فراشناختي مورد ارزيابي قرار مي‌گيرند و دارندگان مدال هاي نقره و برنز اين رشته ها بايد در آزمون كتبي شركت نمايند و حداقل 90٪ نمره آخرين فرد پذيرفته شده در آزمون كتبي را احراز نمايند.( كسب حداقل نمره حد نصاب آزمون كتبي الزامي است). 
6-دانشجوي مقطع كارشناسي ارشد هستم و تمايل به شركت در آزمون كارشناسي به پزشكي را دارم آيا مي توانم با انصراف از مقطع ارشد دراين ازمون شركت نمايم؟ 
پاسخ: بله ضمنا دانش آموختگان مقاطع كارشناسي ارشد و دكتري عمومي و تخصصي (PhD) از دانشگاههاي سراسري و آزاد و غيره حق شركت در اين آزمون را ندارند.
7-  متقاضي آزمون ليسانس به پزشكي هستم كارت پايان خدمت ندارم مي توانم از معافيت تحصيلي استفاده كنم.
پاسخ: شما نميتوانيد در اين ازمون شركت نمائيد.دارا بودن كارت پايان خدمت يا معافيت دائم  براي آزمون فوق الزامي است. كساني كه خدمت نظام وظيفه آنان حداكثر تا قبل از شروع نيمسال اول سال تحصيلي 98-1397  (زمان ثبت نام پس از قبولي) به اتمام مي‌رسد مي‌توانند به صورت مشروط در آزمون شركت كنند. بديهي است در صورتي كه پذيرفته شدگان در آزمون تا زمان ثبت نام كارت پايان خدمت دريافت نكرده باشند، قبولي آنان كان لم يكن تلقي خواهد شد. دانشگاه هيچ مسئوليتي در مورد مكاتبه با سازمان نظام وظيفه و اخذ مجوز يا مهلت ندارد. دانشگاه هيچ مسئوليتي در مورد خسارات احتمالي كه از اين ناحيه به داوطلب وارد مي‌شود ندارد.
8- متقاضي آزمون كارشناسي به پزشكي مي باشم و بدليل نا آشنايي با سيستم دوبار هزينه ثبت نام را پرداخت نموده ام يكبار از طريق بانك و يك بار از طريق سامانه. 
پاسخ: در صورتي كه داوطلب واجد شرايط شركت در آزمون نباشد مبلغ پرداختي جهت ثبت نام به هيچ وجه قابل استرداد نخواهد بود .از آنجائيكه شما دوبار هزينه را پرداخت نموده ايد در صورت تمايل  ميتوانيد اصل فيش پرداختي را به همراه درخواست بصورت حضوري به حسابداري معاونت آموزشي ارائه دهيد. تا مبلغ واريز شده به شما اعاده گردد.
9- متقاضي آزمون كارشناسي به پزشكي هستم تمام شرايط ثبت نام را دارم ولي معدل كارشناسي از معدلي كه در سايت اعلام شده كمتراست آيا حق شركت در آزمون را دارم. 
پاسخ: خير لكن دانشجويان مشمول آيين نامه استعدادهاي درخشان در رشته هاي مورد پذيرش و برگزيدگان المپيادهاي علمي دانشجويي از بند 7 و 8 ( معدل كل ديپلم و كارشناسي) شرايط ورود به دوره معاف مي‌باشند. جهت اطلاع از موضوع آيين نامه به اطلاعيه مندرج در سايت معاونت آموزشي مراجعه نماييد.
10- حداقل نمره قبولي آزمون كارشناسي به پزشكي به چه صورت مي باشد؟
پاسخ: آزمون به صورت دو مرحله اي است. در مرحله اول آزمون كتبي 50٪  نمره قبولي را بايد كسب نمائيد. آزمون كتبي هم حد نصابي و هم رقابتي است. از بين كساني كه حد نصاب قبولي را آورده اند حداكثر تا دو برابر تعداد پذيرش ،از بالاترين نمرات براي ورود به مرحله مصاحبه و ارزيابي هاي فراشناختي دعوت مي شود و حداقل حد نصاب آزمون كتبي 50 ٪ كل نمره است. و در مرحله دوم مصاحبه و ارزيابي هاي فراشناختي هم بايد داوطلب 50٪ نمره را كسب نمايد تا وارد رقابت و ارزيابي نهايي شود. 
11- شرايط ورود به آزمون ليسانس به پزشكي به چه صورت است؟
پاسخ: 
1-واجد شرايط عمومي تحصيل رايگان در جمهوري اسلامي ايران باشد.
2-دانش آموخته (فارغ التحصيل) مقطع كارشناسي پيوسته يا ناپيوسته يكي ار رشته هاي گروه آزمايشي علوم تجربي و علوم رياضي وفني باشد.
3-حداكثر سن در زمان ثبت نام آزمون 25 سال تمام باشد .مدت زمان سربازي و طرح نيرو انساني به سن اضافه ميشود. و در صورت پايان طرح دو سال به سن اضافه مي شود مدت زمان خدمت سربازي هم به سن اضافه مي شود. 
4- معدل كل ديپلم متوسطه شما نبايد كمتراز 18 باشد ومعدل كارشناسي شما نبايد كمتراز 16 باشد
4- ارائه مدرك زبان انگليسي مطابق جدول 1 كه در سايت معاونت آموزشي است. در مرحله دوم جهت شركت در مصاحبه و ارزيابي فراشناختي الزامي است در غيراينصورت از شركت داوطلب در مرحله دوم جلوگيري مي گردد.
12-آيا آزمون كارشناسي به پزشكي هر سال برگزار مي شود؟
پاسخ: بايد هر سال به سايت معاونت آموزشي مراجعه نماييد تا از برگزاري آزمون مطلع شويد. فعلا مجوزي مبني بر عدم برگزاري آزمون در سال هاي آتي نداريم.
13-آيا از شرايط پذيرش آزمون ليسانس به پزشكي سن قابل تغيير است؟
پاسخ:  خير طبق آيين نامه پذيرش دانشجوي پزشكي از مقطع كارشناسي حداكثر سن هنگام شركت در آزمون 25 سال مي باشد و اين شرط به هيچ وجه قابل تغيير نيست.
14-تاريخ برگزاري آزمون ليسانس به پزشكي چه زماني مي باشد؟ 
پاسخ: پنج شنبه 31 خرداد آزمون كتبي و و تاريخ مصاحبه نيز سه شنبه 26 تير ماه مي باشد. 
15-در آزمون ليسانس به پزشكي مدرك زبان را چه زماني بايد ارائه داد؟ 
پاسخ: ارائه مدرك زبان از مدارك لازم جهت ثبت نام داوطلبان جهت شركت در آزمون مي باشد. در شرايط خاص كه مدرك زبان داوطلب آماده نيست مي تواند به صورت مشروط در آزمون شركت نمايد  لكن در صورت قبولي در آزمون كتبي ارائه مدرك زبان جهت مرحله مصاحبه الزامي است.